Space Design 拡張するデジタル・デザイン - 東京ジャーミーと文化センターについて/ Monthly Journal of Art and Architecture

  Kashima tasarım ve mühendislik toplam projede, Windows NT ortamında bir kişi bir kuşak, ağ kullanarak tasarım çalışmaları devam etmektedir headquarters're. özelliklerine, işbirliği ve multi-thread çalışma ve benzeri gibi.

  tasarım İşbirliği, ancak birkaç yıl önce Stephen / Hall ofisi New York'ta <Makuhari Baytown, Batiosu 11th Avenue> işbirlikçi tasarım başına başlayarak anda modem kullanarak basit veri alışverişi oldu. Yine, aynı zamanda, orijinal verinin kendisi elde edilebilir yararları da FAX ile karşılaştırılır ya da havayolu ile FD göndermek ile karşılaştırıldığında zaman içinde oldukça erken oldu, orada birçok ürün için zor çekici bir yerde öyleydi. O işlenir çeşitli şekillerde kullanılabilir çünkü Sonuçta, kendisine gönderilen veri, ölçek doğrudur.

  1995 Buna ek olarak, internet tasarım departmanı da ciddi olarak tanıtıldı, bir in-house sunucusu kullanarak etkili işbirliği mümkün kıldı. Güncel bir örnek <Tokyo cami projesi> olduğunu. hala devam eden bu projenin durumunda, temel plan Türkiye'de yapılır, Kashima temel tasarım, uygulama tasarımı, uygulanması için sorumludur. ortodoks Osmanlı tarzında doğrultusunda bu cami İslam uzay ilkesinin hayata geçirilmesidir, yerel dini mimar Japonya ülkesinde bunu başarmak için, temel tasarım yürütmek için en iyisi gibi yasal düzenlemeler gibi çeşitli çalışmalar, geniş bir yelpazede yapabilen yerli tasarım organizasyonu olarak hava koşulları, deprem, çevre planlaması, Kashima ile işbirliği optimum olarak belirlenmiştir. İnternet üzerinden İşbirliği zekice uzak konumu handikap kapalı bırakılır, onların optimal çözüm bağlı olduğu söylenebilir. Biraz beton çalışmalarını anlatmak üzere, öncelikle, Kashima tasarım personelinin, e-posta ile Kashima, tokuşu harici bir sunucuya onun terminalden CAD yer tarafından önerilen veri. Tokyo sunucuya aynı bilgisayardan FTP aracını kullanarak, e-posta ve erişim tarafından alınan İstanbul tasarım firması, verileri yakalar. bu süre içinde sadece bir kaç dakika. Bu şekilde birçok kez CAD verileri ya da yürütülür hem okudu aynı anda Ikikai tarafından e-posta, bu proje devam etti. nokta kültürü ve gelenekleri, iki ülke arasında farklı bir state-of-the-art bilgi teknolojisi sembolik oldu bağlıydı.

aşağıda atlanırsa

Toru Takagaki / KAJIMA TASARIM

Hirata Rinmi / KAJIMA TASARIM

391. Sorun Yayınları 1 Nisan 1997

Tokyo CamiiTokyo Camiitokyo camii cami